İstanbul doğumlu Saro Zorlu,​  1992 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu.
   20 yılı aşkın mimari deneyimi ile projelendirme, uygulama ve danışmanlık alanlarında hizmet vermekte, projenin ihtiyaçları doğrultusunda bireysel ve kolektif çözümler oluşturmaktadır.
   Dijital Sanatlar’daki çalışmalarını Zsar Chankian imzası ile sunar,  interaktif medya alanındaki tasarımlarını SiteByZsar adı altında toplamaktadır.

   Mimarlık
   Türkiye’nin farklı illerinde pek çok proje gerçekleştiren Mimar Saro Zorlu; konutlar, mağazalar ve restoranlar başta olmak üzere amacına uygun ve özgün tasarımlar üretmektedir.
   “Mimarinin Fotoğrafı”nı oluşturan stabilite, kalıcılık ve estetik dili kadar; “Mimarinin Sineması”nı oluşturan fonksiyonellik, kullanışlılık ve sürdürülebilirlik de tasarımlarını belirleyen önemli unsurlardandır.
   Kendisini yenilemeyi seven ve tekrara düşmeyen yaklaşımıyla talebi karşılarken şaşırtmayı da hedefler.

   Dijital Sanatlar
   2000’lerin başında tanıştığı video, fotoğraf ve dijital dünya olanakları sayesinde; izlenimleri, algıları ve ifadelerini Zsar Chankian imzası ile sunmakta; deneyimlerini, yönettiği projeler ve workshop’lar ile sürdürmektedir.
   www.zsarchankian.com

   İnteraktif Medya
   Bireysel / Kurumsal ifadeyi internet ortamına doğru aktarmak prensibiyle başladığı interaktif medya çalışmalarını; SiteByZsar adı altında toplar.  Alanında uzman profesyonellerle işbirliği içinde, markaların hedeflerine uygun; grafik, fotoğraf ve web çözümleri üretmektedir.
   www.sitebyzsar.com

   Mimari, sanat ve teknolojinin birbirini beslediği çağdaş yaklaşımı ile çalışmalarına devam etmektedir.